четврток, 7 март 2019

Вести

Тажна слика пред 8 март во центарот на Скопје: Ако крадеш милиони си најдобар другар на власта, а ако продаваш цвеќенце на улица…

Социјалните мрежи денеска се преплавени со тажна фотографија од пред трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје. Револтираните...
Познати

Поранешниот на Розга никако да се одлепи од русокоси: Стјепан во прегратки на Колинда, но фановите се згрозија од тоа како ја нарече (ФОТО)

Музичарот Стјепан Хаусер, кој кон крајот на минатата година одлучил да се раздели со Лука Шулиќ, го чека уште една...
Македонија

Мицкоски се сретна со граѓаните на Велес: Она што власта го нуди како иднина всушност се кадри од минатото, поврзани со транзицијата и сите криминали на актуелната власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посеба на Велес, а по тој повод објави и статус...