вторник, 5 март 2019

Вести

Милчин: Наместо да ја намалат владината администрација Заев и партнерите ја претвораат во тумор кој ќе ја изеде однатре државата

Некогашниот прв човек на соросовата фондација во земјава, Владимир Милчин, како и отворениот поддржувач на политиките...
Вести

Мицкоски: Ние се залагаме за реална поддршка на компаниите кои имаат шанса за развој, тие мора да се столбот на домашната економија

Бев во посета на производствениот капацитет на Бучен Козјак од Куманово, компанија која има услови дополнително...
Хроника

Драма меѓу револтирани граѓани и полицијата во Скопје Север: Контејнери среде улица, сообраќајот блокиран- еве ја причината

На 04.03.2019 год. околу 15.00 час.на ул.„2-ра Македонска Бригада“ наспроти црквата во населбата Скопје Север при преземање...