вторник, 5 март 2019

Занимливости

Светот тагува за храбриот далматинец: Тајсон ги спаси своите газди од опасната кобра, а потоа само падна и умре (ВИДЕО)

Храброто куче, далматинецот Тајсон ги спасил своите сопственици од змија отровница, но после судирот падна и умрел....
Познати

Фановите во неверување од фудбалерот во деновите на тага: Додека Карлеуша не може да си дојде на себе, еве што прави Огњен Врањеш

Откако во неделата почина Дивна Карлеуша, Јелена Кралеуша од болка не може да си дојде на себе. Од друга страна,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази Баба: Градоначалникот Борче Георгиевски продолжува со насилничкото владеење во Општина Гази Баба

Градоначалникот Борче Георгиевски продолжува со насилничкото владеење во Општина Гази Баба, ова денеска на прес-конференција...
Вести

Силјановска: на 21 април ќе им кажеме НЕ на тие што сакаат Македонија да ја претворат во темен вилает на мала група елитисти што си ги вработуваат само своите роднини

Кандидатот за претседателот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова вечерва беше...
Познати

Најхрабра во регионот: Водителката на „Пинкови ѕвездички“ која се бореше со ракот објави фотографија од своето лице (ФОТО)

Водителката на „Пинкови ѕвездички“ Ана Михајловски важи за една од најзгодните водителки во регионот и пошироко. За...
Вести

Мицкоски на средба со младите во Куманово: Никогаш не било полошо, никогаш не било по безнадежно, се вработуваат само роднини на функционери

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Куманово од каде објави и фотографии...