понеделник, 4 март 2019

Вести

Ресенските јаболкопроизводители организираа акција за собирање и донација на јаболка: Да се засрами министерот Николовски кој манипулира со нашите чувства

Со денешното доаѓање, ако и воопшто дојде,  на министерот за земјоделие Љупчо Николовски, после многу обиди и повици...
Познати

Многу мајки ја осудуваат: Пријовиќ не ти требаше ова- погледнете што прави во деветтиот месец од бременоста (ФОТО)

Една од најпознатите млади пејачки Александра Пријовиќ во јуни претходната година стапи во брак со Филип Живојиновиќ. Пејачката...
Вести

Мицкоски се сретна со Рикер: Власта во овие моменти спроведува злоупотреба на институциите, нарачани обвиненија, притвори и пресуди

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со помошникот државен секретар за Европа...
Познати

Нејзината ќерка сними дует со него, а таа беше во врска со пејачот- Ова е човекот со кого Дивна живееше под ист покрив 17 години (ФОТО)

По разводот на Дивна Карлеуша со таткото на пејачката Јелена Карлеуша заплови во љубовна врска со пејачот Велимир...