понеделник, 4 март 2019

Познати

Својата љубов кон нив ја носеше доживотно: Петте имиња истетовирани на нејзината рака многу говореше за Дивна Карлеуша (ФОТО)

Познатата новинарка и радио водителка Дивна Карлеуша почина вчера во својот стан во Белград на 61 година. Нејзината...
Познати

Кога ќе се насмеат како да се сестри близначки: Светот ја пронајде двојничката на Колинда која е вистинска убавица (ФОТО)

Популарноста на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ расте од ден на ден се повеќе. За време на Светското...
Познати

На овој ден остана вдовица: Сите зборуваат за Инстаграмот на сопругата на Астори, а овој детаљ ќе ви предизвика дополнителни солзи (ФОТО)

Денеска се навршува една година од ненадејната смрт на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори.   View this...
Познати

Од левото око му течеа солзи, а мојот син му ги избриша: Сопругата на музичарот на колена ги молела докторите да не го исклучуваат од апарати

Поминаа три недели од трагичната вест која го потресе целиот регион- во сообраќајна несреќа загина кралот на фолк...
Вести

Во недела е голем празник: На Прочка никако не заборавајте ова да го имате на трпезата за радост и добро расположение во домот

На 10 март во недела ни доаѓа големиот празник Прочка. На Прочка, според традицијата, помладиот бара прошка од постариот....
Познати

Карлеуша ги спушти ролетните во домот: Роднините и пријателите кои пристигнуваат на секоја минута останаа стаписани од глетката (ФОТО)

Домот на пејачката Јелена Карлеуша денеска е завиен во црно откако вчера ненадејно по тешката борба со болеста...