понеделник, 25 февруари 2019

Вести

„Директорот на затворот во Шутка знае дека затворските службеници ги снабдуваат затворениците со нелегални предмети и не презема ништо“

Во вечерашното издание на Топ тема на ваша страна на телевизија Телма, Васка Бајрамовска Мустафа, заменик на Народниот...
Вести

Заменикот Народен правобранител: Претепувањето на Јанакиески и Ристовски е третирано со голема несериозност од страна на затворската управа

Во Топ тема на ваша страна на телевизија Телма, за скандалот во затворот „Шутка“ во кој беа нападнати Миле Јанакиевски...