четврток, 21 февруари 2019

Вести

„Алмакос“: Членови на кумановската група го претепале Ристовски зошто не давал пари за училиштата со настава на албански јазик

Членовите на семејствата на Кумановската група, во изјава за весникот „Лајм“, дале објаснување во врска со инцидентот...
Вести

Затворската полиција и Алфите во ГОБ „8-ми Септември“ го спречуваат Мицкоски, не му дозволуваат да го посети Јанакиески (ВИДЕО)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пристигна во ГОБ „8-ми септември“ со цел да го посети претепаниот Миле...