четврток, 21 февруари 2019

Вести

Министерство за правда контра директорите на затворот и болницата: Контрадикторни изјави за претепувањето на Јанакиески и Ристовски

Директорот на ГОБ „8-ми Септември“, Христијан Костов, вечерва потврди дека по сите медицински иследувања што...
Вести

Контрадикторност: Од затворот тврдат дека екс-министрите провоцирале, директорот признава дека допрва ќе се прави истрага

По инцидентот во притворското одделение во Шутка, каде беа претепани поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро...