сабота, 16 февруари 2019

Вести

По изборот за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски се огласи на Фејсбук: Одиме на заедничка голема победа, за Македонија!

По изборот на ВМРО-ДПМНЕ на професорката Гордана Силјановска Давкова за кандидат за претседател на државата за...
Останати спортови

Дејан Георгиевски го совлада олмпискиот шампион Исаев и го освои златниот медал на „Турција опен“ (ФОТО)

Дејан Георгиевски го победи актуелниот олимписки шампион Радик Исаев одс Азербејџан за златниот медал на Меѓународниот...