петок, 15 февруари 2019

Живот и стил

ФБ порака која ги стаписаше сите: Бев оној кој со месеци не спиеше, бидејќи бришев туѓи солзи, а никогаш не заплакав

Дваесет и пет годишниот Мостарец Ади Бебаниќ со своите пријатели на Фејсбук поделил порака која многумина оставила...
Вести

Македонската пејачка во 2002 загинала една недела пред трагедијата во Ласкарци: Ова се познатите Македонци- жртви на асфалтот (ФОТО)

Ова се познати Македонци кои за жал беа жртви на асфалтот… Замина Сашка Петковска, песните останаа… Постарите...
Вести

Амбасада на САД: зголемен ризик од терористички акт во Македонија, можни мети од трговски центри до училишта и политички митинзи

Еден час по соопштението на МВР, американската амбасада во Скопје издаде безбедносно предупредување до своите...