вторник, 12 февруари 2019

Вести

Бројката на партиски вработувања од страна на СДСМ вртоглаво расте- функционерите секојдневно си ги вдомуваат најблиските (ФОТО)

Непотизмот продолжува да царува во државната администрација и единиците на локалната самоуправа. СДСМ, партијата...
Познати

Го испеа најголемиот хит во 90-те, два пати банкротираше и се омажи за затвореник – сега се појави во проѕирен фустан со градите на мегдан

Тони Брекстон никогаш не се плашела да ја покаже својата фигура која пркоси на нејзините години, а завчера на доделувањето...
Вести

Во рок од три дена треба да се сменат сите табли на граничните премини и двата аеродроми со новото име Република Северна Македонија

Согласно одлуките, како што соопшти Владата на Северна Република Македонија, Царинската управа треба да стави...
Познати

Автомобили, скапоцени предмети, позлатена капија: Лепа Брена ги отвори вратите на својот дом и го покажа луксузот во кој ужива (ГАЛЕРИЈА)

Познато е дека Лепа Брена веќе со години заедно со семејството живее во семејниот дом во луксузниот дел на Белград. Фолк...