недела, 10 февруари 2019

Занимливости

Најужасната понуда за тоа како да го поминете денот на вљубените: Оваа држава ви дава да си изберете бубашваба (ФОТО)

Една зоолошка градина во американската сојузна држава Тексас годинава им предложи на самците за Денот на вљубените...
Познати

Денес владее со модните писти, а некогаш била жртва на насилство поради изгледот: Ова е прекрасната „Црна барбика“ (ФОТО)

Во детството, поради специфичниот изглед, Јужносуданката Дуки Тот била исмевана, па дури и жртва на насилство. По...