вторник, 5 февруари 2019

Познати

Две причини ќе ви ја разјаснат нејзината порака : Еве зошто Меган Маркл секогаш ги држи ракавиците наместо да ги облече на себе (ФОТО)

Кралската традиција со години наназад наложува носење на ракавици како моден детаљ кој естетски изгледа убаво. Последна...
Вести

Болните од целијакија гладуваат бидејќи не можат да земат безглутенско брашно на рецепт, ФЗОМ им порачува да ги пријават аптеките

Болните со целијакија реагираат дека веќе трет месец во аптеките не можат на товар на Фондот за здравствено осигурување...