вторник, 5 февруари 2019

Регион

Вучиќ: Нема да си играм како во Македонија со референдум на кој народот вели дека е ‘против’, а вие во Собранието гласате ‘за’

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за телевизијата „Хепи“ рекол дека не постои ниту едно...
Познати

Од девојче израснато во сиропиталиште до позната пејачка: Весна била отфрлена од семејството, но судбината ѝ се насмевнала и денес има сè

Српската пејачка Весна Џогани имала навистина тешко детство, но судбината и` се насмевнала и животот целосно и`...