четврток, 31 јануари 2019

Вести

Арсовски до Костадинов: Двојазичноста не функционира , го погледнавтели видеото каде што не може да се разбере вашиот градоначалник со министер од коалицијата?

Дебатирајќи на темата Закон за јазици во вечерашното издание на дебатната емисија Клик Плус на телевизија 21, портпаролот...
Занимливости

Крадец се обиде да ограби продавница, но веднаш сфати дека тоа е фатална грешка: „Лекцијата“ од рагбистите долго ќе ја помни (ВИДЕО)

Велат дека животот е прашање на избор. Погрешен избор, може скапо да не чини. Тоа на своја кожа, најдобро го почувствува...