петок, 25 јануари 2019

Познати

Болка која не поминува: Секоја година прави торта за својот брат- сестрата на Тоше го одбележа денот на неговото раѓање (ФОТО)

Сестрата на Тоше Проески, Дора Ристеска денеска со торта го одбележа денот на неговото раѓање, 25. јануари. Таа на...
Познати

Двете ќерки и се бремени во исто време, едната е вистинска секс бомба: Ќе се препотите од овие фотографии на миленичката на Зорица Брунцлиќ

Веста дека ќерката на Зорица Брунцлиќ, Злата е бремена од пејачот Милош Вујановиќ, семејството ги израдува нова...
Вести

Негрижата на власта прави хаос низ патиштата: Уште еден камион се излизга на патниот правец Демир Капија-Смоквица, патот затворен (ФОТО)

На патниот правец Демир Капија-Смоквица вечерва се преврти камион, кој се излизгал на патот поради снегот и лошите...
Познати

Ги крие од јавноста, а на нив им го должи целото нејзино богатство: Родителите на Цеца никогаш нема да и простат една работа (ФОТО)

Фолк ѕвездата Цеца често говори дека ова што е денес им го должи на своите родители Мира и Слободан Величковиќ. За...
Вести

Снегот ја парализираше Македонија: Затворен автопатот Велес-Скопје, Плетвар блокиран, Стража затрупана, власта мува не ја лази (ФОТО)

Патниот правец Велес-Скопје на делот од наплатна рампа Отовица кон Скопје од 16:50 часот е затворен за сообраќај,...
Регион

Албанскиот претседател Илир Мета: Донесувањето на Преспанскиот Договор од страна на Грчкиот Парламент е една одлична вест

Албанскиот претседател Илир Мета го поздрави усвојувањето на Преспанскиот договор од страна на грчкиот парламент. Тој...