четврток, 24 јануари 2019

Познати

Пред две години го погреба сопругот, а сега пејачката ужива со 15 години помладо момче кое ја допираше по градите среде камери (ФОТО)

Селион Дион веќе подолго време ја бие глас дека повторно пронашла љубов во рацете на 15 години помладиот танчар...
Вести

Социјалните мрежи вријат: Човек умира среде улица во Скопје, брзата помош со дрзок одговор дека не доаѓа бидејќи се наплаќа (ФОТО)

Една револтирана жена на социјалните мрежи сподели статус и две фотографии кој никого нема да остави рамнодушен. -И...
Занимливости

Пијан сосед со камен и го блокирал автомобилот, но таа му вратила на начин на кој на никој маж не би му текнало (ВИДЕО)

Американка му покажала на својот пијан сосед дека може да се справи и со него и со начинот на кој сакал да ја изнервира. Со...
Фудбал

Нивната одлука емоционално го уништи семејството- сестрата на Емилијано со шокантни тврдења за нејзиниот брат удри по полицијата! (ФОТО)

Исчезнувањето на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, за кого не се знае ништо од понеделникот вечерта, кога...
Познати

Најголемиот роденденски сон никогаш не му се оствари: Беше негова најголема љубов, денес Будимир е мажена, има син и вака изгледа

Крушево утре ќе го одбележи 38. роденден на Тоше Проески, на својот сограѓанин, на македонската и балканска музичка...
Вести

Трипуновски: Жално е што власта на СДСМ е неспособна да организира откуп и да исплати субвенции кои ги ветуваше пред да дојде на власт

Почитувани, не може човек а да не биде загрижен кога гледа каков хаос и се случува на Република Македонија. Катастрофа...
Скопје

СКАНДАЛ: Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш одржува партиски активности во државна канцеларија во која има и деца (ФОТО)

Скандалите поврзани со владејачката гарнитура предводена од СДСМ никако да стивнат. Вчера градоначалникот на...
Скопје

Родителите на учениците во ОУ „Коле Неделковски“: Лицемерно е власта да поставува автомат за нездрава храна во време кога води кампања за здрава храна

Деновиве на социјалната мрежа фејсбук се појави иницијатива во која родителите од ОУ„ Коле Неделковски„ од Центар  бараат...