среда, 23 јануари 2019

Вести

Откако ги укинаа сега повторно ги враќаат економските промотори- СДСМ призна дека економските политики на ВМРО-ДПМНЕ покажале голем успех за Македонија

Откако во 2017 година владата и премиерот Зоран Заев ги укина економските промотори на Република Македонија, денес...
Занимливости

Меган како принцеза заработила вртоглава сума на пари, а кога ќе дознаете колку пари има на својата сметка Кралицата Елизабета ќе занемете

Сите веќе добро знаат дека кралското британско семејство е едно од најбогатите кралства во светот. На сметката...
Вести

Законот за јазици ја раскара власта: Ахмети тврди едно, Заев го нападна ДУИ, Бошњаковски демантира криза, Османи уверува дека Законот е подготвен од нив

Законот за јазици очигледно ја раскара владејачката гарнитура лидерот на ДУИ Ахмети вели дека до Венецијанската...
Познати

Никој не го спомена него, а тоа со што се занимавал не е за занемарување: Еве што правел пилотот вечерта пред кобниот лет на фудбалерот (ФОТО)

Речиси и никој да не го спомена пилотот кој го управуваше авионот кој исчезна со фудбалерот на Кардиф Емилијано...
Познати

По шпекулациите призна среде емисија во живо: Еве дали Дарко Лазиќ и бранел на неговата сопруга да гради музичка кариера и да пее

Поранешната сопруга на Дарко Лазиќ по разводот и сообраќајната несреќа која ја доживеа нејзиниот поранешен сопруг...