вторник, 22 јануари 2019

Познати

Беше најпознат југословенски пејач, замина пред четири години: Неговата внука со емотивна порака се потсети на неговата смрт (ФОТО)

Еден од најпопуларните музичари на просторите на поранешна Југославија беше Кемал Монтено кој почина на денешен...
Фудбал

Ќе ви се скрши срцето од неговата очајна изјава: Таткото на фудбалерот се огласи по исчезнувањето на авионот на фудбалерот (ФОТО)

Карфид го сруши клупскиот рекорд за да го купи Аргентинецот Емилијано Сала од Нант. Фудбалерот со мал авион се...
Македонија

Стоилковски: Јавното обвинителство со месеци молчи зошто не отвора истрага за незаконски снимените разговори на јавните обвинители

Без прогон на криминалот, нема правна држава. Без процесуирање на кривичните пријави нема верба во правосудниот...
Вести

Заплена на македонската царина: Задржани девизи, делови за автобуси, приколка за превоз на возила, стоматолошки материјали и рисивери

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија неколку обиди за криумчарење разна стока, при што...
Вести

Трајановски: Макрадули чека влез во НАТО, Шилегов како да ги земе парите на граѓаните, министерот за екологија не се бави со загаденоста

Министерот за екологија не се бави со проблемите на граѓаните, Макрадули чека влез во НАТО за почист воздух, а...