среда, 16 јануари 2019

Познати

Тој ја објави гола, таа неговиот „микромал“ полов орган: Аферата со Карлеуша потсетува на најголемиот секс скандал со Ванда Икарди (ФОТО)

Со години наназад фудбалскиот свет беше сведок на љубовната афера која во 2013 година се случи во Серија А, во чија...
Вести

Лашкоска: Се докажа дека ВМРО-ДПМНЕ не го блокираше носењето на антикорупциската комисија, ниту бегаше од нејзино формирање како што тврдеше СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ долго време, поточно 9 месеци апелираше дека е потребно итно формирање на антикорупциска комисија во...
Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ цврсто останува на своите ставови, промената на името и идентитетот не го признаваме, не го поддржуваме и никогаш нема да го прифатиме

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, денеска беше во посета на Струга, како дел од подготовките за...
Занимливости

Дете видело необични црни точки на небото и веднаш почнало да снима: Кога сфатило за што се работи се вкочанило од страв (ВИДЕО)

Едно момче (14) од Бразил снимил необична појава додека патувал со родителите на фарма кај своите дедо и баба. Возејќи...