недела, 13 јануари 2019

Вести

Мицкоски: Нашата задача не е борба за гола власт, туку Македонија да престане да губи- тој процес ќе престане само ако власта си замине

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во пресрет на православниот празник Стара нова година...
Познати

Ја направи истата грешка во автомобилот: Фановите со илјадници коментари поради оваа фотографија на Дарко Лазиќ (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ успешно се опоравува од тешката сообраќајна несреќа која ја преживеа во октомври минатата...
Вести

Јанушев: Доколку СДСМ мисли да се фокусира на економијата, здравството, образованието и земјоделието- време е да ги распишат предвремените изборите

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ,Игор Јанушев истакна дека граѓаните на Република Македонија имаа две години...