сабота, 12 јануари 2019

Познати

Хрватската пејачка која стана хит за време на СП позираше во тесни чипкасти гаќички: „Додека не набавам точен број ќе шетам гола“

Хрватска пејачка Жанамари за време на Светското првенство во Русија минатат година стана вистински хит низ целиот...
Вести

На барање на жителите од отсечените села во Скопска Црна Гора, со хеликоптер им се доставени прехранбени и материјални средства

Центарот за управување со кризи информира дека на барање на месното население од селата Танушевци, Брест и Малино...