сабота, 5 јануари 2019

Вести

Пратеничката Митовска традиционално во посета на Дневниот центар за лица со телесна или ментална попреченост во Крива Паланка

Во пресрет на големите христијански празници Бадник и Божиќ, пратеничката Слаѓана Митовска подарувајќи скромни...
Вести

„Заев и Спасовски го кршат Уставот и законите набавувајќи бланко обрасци за патни исправи со променето име Северна Македонија“

Зоран Заев и Оливер Спасовски или го кршат Уставот и законите набавувајќи бланко обрасци за патни исправи со променето...
Вести

Стоилковски: Заев и СДСМ пред избори се обидуваат да купат гласови, вработуваат партиски послушници и ја преполнуваат администрацијата со несоодветни кадри

Зоран Заев е прочитан и ја губи поддршката за неговите антидржавни и криминогени политики. Затоа, Заев и СДСМ,...