сабота, 15 декември 2018

Вести

„Седмица“: По серијата добрососедски извинувања на Заев, директна порака од Атина и Софија: Во договорите никој не признал македонска нација и јазик

По серијата добрососедски извинувања на премиерот Зоран Заев, директна порака од Атина и Софија: Во договорите...
Вести

Мицкоски на средба со граѓани во Крушево: Алармантна е ситуацијата, ја губиме државата- Заев бега од дебата затоа што е свесен за својата неспособност и неработа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот...