октомври 2018

Фудбал

Светскиот шампион со Италија од СП 2006 осуден на затворска казна: Фудбалерот низ солзи, „Јас сум невин, страдам како куче“ (ВИДЕО)

Светскиот шампион со Италија од СП 2006 година, Винченцо Јакинта беше осуден на две години затвор за поврзаност...