недела, 30 септември 2018

Вести

Случајот пријавен во полиција: На граѓанин му се заканиле дека ќе му ја укинат социјалната помош доколку не гласа на референдумот

Од МВР информираат дека денеска во 17:15 во полициската станица Свети Николе, заменик претседателот на Општинската...
Вести

Заев побара да се почитува волјата на излезените гласачи и покрај неуспешниот референдум, СДСМ немаше таков став во 2004-та година

Зоран Заев на својата прес конференција вечерва кажа дека очекува Собранието да ја слушне волјата на граѓаните,...
Вести

Референдумот пред пропаѓање: Од власта во очај се јавуваат по членови на ВМРО-ДПМНЕ и лажно се претставуваат (СКАНДАЛОЗНО АУДИО)

Власта очајна бидејќи излезноста на референдумот е многу мала, започна да се јавува по граѓаните и ги повикува...