сабота, 29 септември 2018

Занимливости

Тажна приказна по земјотресот во Индонезија: Го жртвувал својот живот за да спаси авион со стотина патници и пилотот, па скокнал во смрт

Индонезискиот контролор на летање Антониус  Ганаван Агунг (21) го жртвувал својот живот за безбедно полета авион...
Познати

ФОТО: Натали Грубовиќ го прослави првиот роденден на ќеркичката, а кога ќе дознаете како се вика ќе останете во неверување

Познатата водителка и манекенка Наталија Грубовиќ го прослави првиот роденден на нејзината ќеркичка која го...
Вести

Шокантни сознанија: Катастрофата во Индонезија можеше да биде спречена, предупредувањето за цунами било прерано повлечено?

Индонезиската Агенција за геофизика се соочува со критики бидејќи прерано го укинала предупредувањето за појава...