четврток, 27 септември 2018

Вести

(ВИДЕО) Мицкоски: Референдумот нема да успее – ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во тој случај нема да гласа за уставни измени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски во интервју за Сител вели дека е убеден дека референдумот нема да успее....
Познати

Беше најсексапилна навивачка, се разведе од тетовецот Џемаили, па сега го провоцира со џиновските силикони и во минијатурна танга (ФОТО)

Сопругата на Швајцарскиот фудбалер со македонско потекло Блерим Џемаили пред две години на Европското првенство...
Вести

Мицкоски од Прилеп: Верувам во граѓаните, исправено, гордо и непокорно да се избориме за Македонија, онака како што е наследена од нашите претци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Прилеп во пресрет на референдумот во недела. Македонија...
Вести

Јанушев: Сакам да упатам апел до сите оние кои што се чувствуваат заплашени, уценети, дека ние сме тука, ВМРО-ДПМНЕ ќе застане позади секој од вас

Вечерва сме во посета ова попладне, односно на Општините Македонска Каменица и вечерва овде во Делчево. Остваривме...