среда, 26 септември 2018

Занимливости

Напуштена мачка молела за помош: Кога ја здогледале ветеринарите не можеле да си поверуваат на сопствените очите (ФОТО)

озрасна домашна мачка која била напуштена од својот сопственик, во неверојатна состојба била пронајдена од службата...
Познати

Актерот Андрија Милошевиќ се преполови, а кога ќе ја видите оваа негова фотографија ќе се загрижите од неговиот изглед (ФОТО)

Познатиот актер Андрија Милошевиќ веќе подолго време ги воодушевува фановите со својот нов изглед, но тој се уште...
Вести

Србов: Приказната на владата дека се избориле за јазикот да ни биде признаен не само што е груба манипулација туку и премолчување на губењето на она што и досега сме го имале

Македонскиот јазик е единствен во светот кој се нарекува „македонски јазик“ без никакви додавки и дообјаснувања....
Вести

Николоски до Димитров: Ние сме единствената држава што со договорот со Грција се откажа од Македонците надвор од државата

Во вечерашното гостување на „Топ Тема“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски вели дека Македонија...
Познати

Светот и се воодушеви на Меган откако се појави во црн фустан без градник, неколку секунди подоцна сите се згрозија од овој детаљ (ФОТО)

Новата принцеза која е миленичка на целиот свет вчера се појави сама на една изложба во кралската академија на...
Вести

Мисајловски до СДСМ: Доста го лажете македонскиот народ и фатете се за работа, граѓаните сакаат подобар живот, а не лаги и манипулации

ВМРО-ДПМНЕ повторно на терен, повторно сме со граѓаните и денеска имаме одлична можност тука во Бутел да поразговараме...