вторник, 25 септември 2018

Вести

Стоилковски: Остануваат уште 4 дена до референдумското изјаснување на кое Заев бара поддршка од граѓаните да се самоукинат како народ

Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него....
Вести

(ВИДЕО) Заев не го интересира цензусот: Преспанскиот договор ќе влезе во реализација без разлика дали референдумот ќе успее или не

Премиерот Зоран Заев денеска излезе со нов коментар за цензусот. -Во предвид се земаат односно се бројат гласовите...
Вести

Незапаметен хорор во Америка: Поранешен сопруг на тенисерка ги убил нивните деца на спиење, па си го одземал својот живот (ФОТО)

Поранешната американска тенисерка Стефани Рајс овие денови минува низ најлошата трагедија која може да му се...