сабота, 22 септември 2018

Вести

Битола вечерва најзагаден град во Македонија: Гневни граѓани ја пречекаа градоначалничката на црвениот тепих на „Браќа Манаки“

Легендарната актерка Клаудија Кардинале и оскаровецот  Роџер Дикинс денеска се гости во Македонија, но за жал...
Вести

Мицкоски до Заев: Наместо фингирани дебати со твоите потпретседатели, ајде на вистински ТВ дуел каде ќе ги споредиме моите принципи и твоите штетни политики

(ФБ статус на Христијан Мицкоски) Вечерва бев во Неготино каде многу видливо е разочарувањето во лицата на граѓаните,...
Фудбал

Можеби веќе го имаме голот на сезоната: Ѕвездата на Парма претрча цел терен, мина неколку играчи и постигна ефектен погодок (ВИДЕО)

Парма денеска успеа да дојде до важни три бода на домашен терен против Каљари. Тимот од Енио Тардини победи со...
Вести

Владев: Закани и притисоци кон јавната администрација и приватниот сектор во Свети Николе пред референдумот за промена на името

Од Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе обвинуваат дека притисоците пред референдумот за промена на...