петок, 21 септември 2018

Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е познат по лавот како симбол, колку и да е борбата тешка лавот секогаш се воздигнува и победува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ: Командирот на ПС Прилеп е противзаконски поставен, Спасовски да го разреши под итно, во спротивно штити криминал

Од Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп велат дека во досегашното владеење на СДСМ виделе само непотизам,...
Занимливости

Татко ја изведе невестата на прв танц, а потоа замеша со колковите и го украде шоуто: Коментарите на гостите се брутални (ВИДЕО)

Откако младата сподели видео на својот Фејсбук профил, луѓето биле воодушевени и на неа и кажале дека нејзиниот...
Познати

Уште го носи неговото презиме: Се запознале во основно, се венчале, па ја оставил – Ова е првата сопруга на Аца Лукас (ФОТО)

Аца Лукас и Светлана имаат две деца, ќерката Миљана и синот Лазар. Синот на Аца Лукас, Лазар Вуксановиќ на венчавката...