четврток, 20 септември 2018

Вести

Мицкоски: Одбивам да се согласам со тоа да бидеме држава која го сменила името, за нешто што никогаш нема да дојде со оваа власт

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, на социјалните мрежи пишува дека во предвечерието на христијанскиот...
Занимливости

На трудница и дијагностицирале рак на мозокот, па и дале уште 4 дена живот: Следело нешто на што никој не се надевал (ВИДЕО)

Ешли Халфорд била трудна само три месеци кога забележала необичен израсток на вратот. Неколку недели подоцна...