среда, 19 септември 2018

Фудбал

И донесе на својата репрезентација европско злато, а сега е на дното: Фудбалерот со македонско потекло потпиша за португалски второлигаш

Ова лето се одбележаа пет години откако српскиот репрезентативен фудбал ја освои првата титула. Беше тоа на Европското...
Вести

Мисајловски: Владата треба да им даде одговор на граѓаните, кои се тие амандмани што ги спремаат и што ќе биде сменето во Уставот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денес беше на терен во скопски Чаир каде оствари средба во граѓаните. Мисајловски...