сабота, 15 септември 2018

Вести

Дебакл наспроти река од народ: Власта без поддршка и во Кавадарци, граѓаните не сакаат промена на уставното име (Фото+Видео)

Власта предводена од СДСМ доживеја уште еден вистински дебакл. Како во сите градови, така и во Кавадарци, граѓаните...
Вести

Мицкоски од Делчево: На маса е документ со кој Заев сака понижена Македонија и со кој губиме се што за нас е важно- не смееме да потклекнеме на лагите на власта

Бев во посета на Делчево, град кој силно ги чуствува последиците од хаосот кој го создава актуелната влада, на...
Вести

Мицкоски меѓу граѓаните на Пехчево: Договорот значи загуба на институционалниот идентитет што впрочем претставува дел од националниот идентитет на Македонците

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани во Пехчево каде говореше за актуелната...
Македонија

Вардар доби вистински „ѕвер“ меѓу стативите: Погледенете ја тројната интервенција на Милосављев против Монпелје (ВИДЕО)

Многу сметаат дека РК Вардар во оваа сезона влегува драстично ослабен во однос на минатите, меѓутоа според тоа...
Ракомет

Вардар не признава шампиони: Црвено- црните со голема победа на гостувањето кај европскиот првак ја отворија сезоната во ЛШ

Со голема победа од гостувањето во Монпелје се враќа Вардар. 27:24 е конечниот резултат со кој европскиот шампион...
Вести

Мицкоски од Пехчево: Заев донесе капитулантски договор со кој сака да се добие понижена Македонија- ветуваа живот, сега ветуваат иднина, ниту граѓаните живот добија, ниту иднина ќе дојде

Штотуку завршив со средбата на граѓани во Пехчево. Остварив средби со десетици и десетици граѓани и никаде не...
Вести

Мицкоски: Заев е личност со најмал кредибилитет во државата да кажува граѓаните што да прават на 30ти, година ипол ја пустоши Македонија

Зоран Заев е личноста со можеби најмал кредибилитет во нашата држава која што има право да кажува што ќе прават...
Вести

Мицкоски до Заев: Наместо да се криеш, ајде да излеземе на ТВ дуел да збориме за договорот и за криминалните афери кои се случуваат секој ден

Во своето гостување на телевизија Алфа, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш го повика премиерот...
Вести

„Републичкиот Јавен обвинител да излезе од сенката на пупката која Заев ја „расцвета“ во правосудниот систем и да отвори истрага за кривичната против премиерот“

Бидејќи Републичкиот Јавен обвинител Љубомир Јовески, до вчера не најде за потребно да постапи по допрен глас...