понеделник, 10 септември 2018

Вести

Тошевски до Заев: На кои битолчани им се обраќавте синоќа кога Битола беше преплавена со автобуси и возила од сите соседни градови?

Господине Заев, Битола е градот кој во себе го има европскиот дух, европскиот шмек, а битолчани ја негуваат европската...
Познати

Сите чекаат да го видат трудничкото стомаче: Пејачката Александра Пријовиќ во секси костим за капење ќе ви го излуди паметот (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ неодамна објави убава вест која веднаш наиде на илјадници коментари и честитки. Таа...
Млади таленти

Интевју со европскиот шампион во олимписко таеквондо Дејан Георгиевски: Ми фалат медали уште од светско првенство и олимписки игри, одам по нив

Дејан Георгиевски е европски шампион во олимписко таеквондо. На ова младо и талентирано момче му фалат медали...