понеделник, 10 септември 2018

Познати

Сите ги фасцинира со својата појава: Кралицата Летиција се заканува да и ја земе титулата модна икона на Меланија Трамп (ФОТО)

Нејзиното величество кралицата Летиција беше во посета на градот Ковадонга во Шпанија, со своето семејство, кралот...
Занимливости

Жена го исекла љубовникот со моторна пила, а потоа го запалила: Пробала да го скрие случајот, но полицијата ја открила

Врховниот суд во Бризбејн, Австралија ја осуди на доживотна казна затвор 61 годишната Линди Ивон Вилијамс, која...
Вести

Каракамишева до Владата: Ќе ви ја дадевме бесплатно книгата по Современи политички системи, не мораше да правите договор без оглас

Професорската Тања Каракамишева на Фејсбук прашува зошто од Владата не било кажано дека им е потребна книга по...
Познати

Кружат гласини дека ја изневерува: Вака изгледа сопругата на Горан Бреговиќ, која за себе вели дека е старица (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Музичарот Горан Бреговиќ со убавата Џенана Суџук е во брак веќе 25 години, но таа ретко се појавува во јавноста....