четврток, 6 септември 2018

Вести

Славески: Зошто ако има пари во буџетот кредитите не се сервисираат од тие пари, туку се прави задолжување заради задолжуавње?!

Енигма е што владата постојано се задолжува. Се задолжува, а не е јасно зошто. Слушаме само консатација на пример...
Вести

СКАНДАЛ: Градоначалникот на Гази Баба ги задолжува вработените за присуство на обука за спроведување на кампања за референдумот

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, со притисок до вработените во општината да учествуваат...
Вести

Тасевски: Судењата траат предолго, имаме дискриминација во одредени предмети, која веќе ја докажа Јанкуловска кон неа

Во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија адвокатот на дел од обвинетите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Боро Тасевски,...
Познати

Беше миленик на целата балканска естрада, загина во сообраќајна несреќа- денес вака изгледаат неговата сопруга и 11 годишна ќерка (ФОТО)

Дарко Радовановиќ имаше само 36 години, а зад себе ги остави неговата сопруга Маја и ќеркичката Лара, која денес...
Занимливости

Нема човек кој не се сеќава на Зоран Џинџиќ, но кога ќе дознаете со што се занимава денес неговата ќерка и вие ќе ја проколнете! (ФОТО)

Нема човек што не се сеќава на српскиот премиер Зоран Џинџиќ кој беше брутално убиен на 12 март 2003. Очигледно во...
Познати

Солзите сами ќе ви течат: Сопругата на Оливер Драгојевиќ откри детали од последните денови на пејачот, а од еден детаљ ќе се воодушевите

Сопругата на покојниот пејач Оливер Драгојевиќ, Весна, рече дека сè уште не може да поверува дека го нема нејзиниот...