среда, 5 септември 2018

Вести

Заев со критики за филмот кој не го гледал, режисерот добил закани од УЧК, а филмот “Ругање на Христа“добива престижна награда

Филмот „Ругање со Христа“ на режисерот Јани Бојаџи ја освои наградата за иновација на филмскиот фестивал во...
Познати

Никој не верува дека таа му е сопруга: Познатиот пејач ја зеде бегалка на 20 години, а денес изгледа вака (ФОТО)

Пејачот Дино Мерлин има бројни хитови, а повеќето од нив имаа биографска белешка, па затоа се толку слушани и популарни. Прекрасната...