вторник, 4 септември 2018

Познати

Ќе се стопите: Принцот Хари уште кога ја запознал Меган ја покажал неговата романтична страна подарувајќи и уникатен подарок (ФОТО)

Изгледа дека љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е како во бајките. Освен што тој е вистински принц,...
Хроника

Потресно сведоштво: Жената која си ги уби родителите и сестрата во Дебар ја откри причината за трократното убиство (ФОТО)

„Тие не ми дозволија да се омажам за Италијанците”, кажала Блерта пред полицијата оправдувајќи го но и не признавајќи...
Живот и стил

Бројаницата не е талисман или накит: Ова е вистината за неа, ако сакате правилно да ја користите мора да го знаете ова

Многумина ја сметаат само за украс на раката, без да го знаат нејзиното суштинско значење. Бројаницата е „оружје“...
Познати

Копија на пејачот: Ако не се сеќавате како изгледал Аца Лукас пред 20 години само погледнете го неговиот син од првиот брак (ФОТО)

Пејачот Аца Лукас со првата сопруга Светлана има две деца, ќерката Милјана и синот Лазар. Иако не сака да се експонира...
Вести

Стотина студенти ќе ја поминат ноќта под ведро небо- директорот и управата на ДСЦ се уште не ги примаат студентите во студентските домови (ФОТО)

И покрај тоа што днес околу пладне излегоа списоците за студентските домови Државниот студентски центар не е...
Познати

За крај на летото: Марјана Станојковска го запали Инстаграм во претесен костим за капење кој беше премал да ги собере градите (ФОТО)

Македонската лото девојка Марјана Станојковска реши за крај на летото да ги почести фановите на својот Инстаграм...