понеделник, 3 септември 2018

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нема кредибилитет да зборува пред ученици, тој на почетокот на учебната година ги остави без учебници

Зоран Заев го интересира само кражбата на народните пари и нема кредибилитет да се појави пред учениците и наставниот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: СДСМ да престане безмилосно да ги троши народните пари и да излезе од виртуелниот свет каде поразите ги претставуваат како победи

Синоќа во Битола беше испратен во неуспешна мисија од своите ментори Заев и Шеќеринска господинот Стево Пендаровски....
Познати

Поради оваа фотографија и се закануваат со смрт: Познатата блогерка на удар на критичарите поради детали од нејзиниот кревет (ФОТО)

Скарлет Лондон, модна блогерка која на Инстаграм ја следат 24 илјади луѓе вели дека примила многу смртни закани,поради...
Вести

Мицкоски: Учебниците каснат, образованието крахира, имаме демографска катастрофа, децата и младите се нашата најголема вредност и тие заслужуваат подобро

Денес за многумина од вас е посебен ден, бидејќи вашите деца го имаат првиот училишен ден. Тоа значи посебна радост...