понеделник, 3 септември 2018

Познати

Не дочека да го види внукот: Се породи снаата на Оливер Драгојевиќ, а кога ќе дознаете како ќе се вика детето и вие ќе се наежите

Помина повеќе од еден месец од смртта на познатиот хрватски пејач, композитор и аранжер, Оливер Драгојевиќ. Денеска...
Познати

Веќе беше доцна: Минијатурното деколте не го издржа енергичниот настап на пејачката, па се помири дека и отпаднаа џиновските гради (ВИДЕО)

Познатата пејачка Ники Минаж на фестивалот „Made in America“ во Филаделфија имаше енергичен настап кој нејзиниот фустан...
Вести

Непотизам во Тетово, градоначалничката Теута Арифи, ја назначила својата сестра на заменичката функција директор на училиште

Во некои училишта во градот Тетово имаше промени на раководните функции, госпоѓата Теута Арифи, која честопати...
Познати

Фановите со брутални пораки, полицијата молчи: Кога ќе видите што направи Раста со банкнота од 50 евра и вие ќе го осудите (ФОТО)

Познатиот репер Стефан Ѓуриќ Раста не престанува да ги шокира фановите ширум Балканот. Овој пат на социјалната...
Вести

„Го сакам Водно“ до Шилегов: Гасоводот да не поминува низ парк шумата Водно, да се репроектира трасата од Арачиново до Жданец

Андреја Јанков од иницијативата „Го сакам Водно“ на дебатата организирана од Град Скопје поради гасоводот вели...
Општини

Почетокот на учебната година во Кочани донесе нови проблеми за родителите: Учениците жртви на самоволието на локалната самоуправа

Градоначалникот на општина Кочани, Николчо Илијев не ја исполни законската должност и не им обезбеди бесплатен...