недела, 2 септември 2018

Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ секогаш било и ќе биде за ЕУ и НАТО, но договорот со Грција е штетен, таму не се ни споменува Република Македонија

Денеска во вестите на Канал 5 телевизија гостин беше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, тој кажа...
Вести

Мисајловски: Ние имаме една тендер влада, кај која најважно е како да се украдат парите, тоа што го прави СДСМ е штетно за Македонија

Денеска во вестите на Канал 5 телевизија гостин беше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, тој кажа...
Вести

Тешка сообраќајка во Турција со трагичен епилог: Во судир на минибус и камион загинаа седум лица, има многу повредени (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Најмалку  седум лица загинаа, а 19 се повредени во сообраќајна несреќа која утрово се случила на југот на Турција. На...
Фудбал

Кога не може татко му, може тој: Синот на Кристијано Роналдо постигна 4 гола на дебито за младиот тим на Јувентус (ВИДЕО)

Синот на Кристијано Роналдо тргна по стапките на неговиот татко и покажа дека поседува голем фудбалски талент. Додека...