сабота, 1 септември 2018

Занимливости

Малолетно девојче го киднапирале, два месеци ја силувале и жигосувале, зборовите на нејзината мајка ќе ве расплачат

Случајот со киднапирање и злоставување на девојче во Мароко ја згрози јавноста, а сега се огласи и нејзината мајка....
Хроника

Тешка сообраќајка на Плетвар: Се судрија два камиони, пожарникари го сечат еден од камионите за возачот да излезе (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Тешка сообраќајка денеска се случи на Плетвар. Според информациите во неа учествувале две товарни возила. Како...
Хроника

Инцидент во автобус на ЈСП: Контролот му удрил бокс на патник откако му го проверил билетот и побарал повторно да плати

Во текот на вчерашниот ден во 19:40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Т.Б.(28) пријавил дека истиот ден околу...