август 2018

Познати

Далеку од очите на јавноста: Ова е правнуката на Тито, но кога ќе ја видите нејзината ќерка со длабоко деколте ќе ви се помати во умот (ФОТО)

Правнуката на Јосип Броз Тито, Саша Броз на својот Инстаграм профил објави фотографија со својата ќерка Сара. Фотографијата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ повикува на протестен марш: Во недела од Кичево ќе порачаме НЕ за Заев и договорот со Грција, што ќе значи ДА за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе одржи протестен марш во Кичево. Повикот до граѓаните го испрати генералниот секретар на...
Живот и стил

Го очекуваше најубавиот момент во животот, а сега преживува пекол: Во бременоста имала болки, а после следувала кобна дијагноза

Таша Бартон (36) од Хартфордшир, во текот на бременоста имала стомачни тегоби, но не им обрнувала премногу внимание,...
Вести

Одбиено барањето за изземање на судијата Милева, одбраната побара изземање и за претседателката на судечкиот совет

Претседателката на судечкиот совет на Апелацискиот суд, кој одлучува по жалбата на пресудата за случајот „Тенк“, Цветанка...
Занимливости

Пијана патничка им играла на патниците и им ги покажувала градите, па настанала тепачка, а тоа што се случило на крајот ќе ве стаписа (ВИДЕО)

Во авион на летот за Ибица се случила голема тепачка откако една патничка им играла на патниците и им ги покажувала...