петок, 31 август 2018

Познати

Купете си карта за на Маракана: Меѓу навивачите на Наполи пристигнува и најзгодната Италијанка која обожува да се слика гола (ФОТО)

Црвена Ѕвезда на 28 ноември ќе му гостува на Наполи во петтото коло во Лигата на шампионите, а на југот од Италија...
Живот и стил

Старец ја замолил келнерката да му ја исече храната: Не ни претпоставувала дека потоа ќе се случи нешто кое ќе и го промени животот (ВИДЕО)

Еден мал чин на љубезност на една келнерка во Тексас и донел 16.000 долари. 18-годишната Евони Вилиамс работи во ресторан...
Вести

Малтретирање во судот: Рочиштето за 27-ми април трае цел ден, дел од обвинетите без храна, дел по полноќ ќе бидат носени во други градови

Судење какво што не се памети во судската пракса, дури и кога во историјата им се судело на најголеми криминалци...
Вести

ФОТО: Заев со преполни автобуси од Струмица, Пробиштип и Македонски Брод се обиде да ги убеди Штипјани да гласаат „ЗА“ на референдумот

Премиерот Зоран Заев ја почна теренската кампања во пресрет на референдумот и патува низ градовите да ги убеди...