четврток, 30 август 2018

Фудбал

Српскиот непријател број 1 доаѓа на Маракана: ФИФА едвај ќе се справи со навивачите кои со душа го чекаат Шаќири- еве што му подготвуваат

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда ги добија своите противници во Лигата на шампионите, а еден од тимовите е и Ливерпул...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Граѓаните се излажани, ако општината продолжи вака да работи ќе и треба 100 години за да ги исполни сите ветени проекти

На денешната 18-та седница на Советот на општината Прилеп советниците од СДСМ си ја изгласаа својата неажурност,...
Вести

Монструозно злосторство: Професор ја убил сопругата и ја спакувал во куфер кој со денови го чувал во својот кабинет на факултет

Професор на Универзитетот во Хонг Конг, Чеунг Кејчунг (53) е осомничен за убиство на сопругата Тине Чан. Полицијата...
Познати

Очите ќе ви испаднат: Милица Тодоровиќ топлес во базен, а од овој детаљ што не го цензурираше Инстаграм нема да останете рамнодушни (ФОТО)

Познатата пејачка Милица Тодоровиќ од секогаш го привлекувала медиумското внимание ширум целиот Балкан, па така...
Познати

Принцот Џорџ тргнува во училиште- кога ќе дознаете колку чини само едно полугодие ќе се шокирате, а од целата сума ќе се онесвестите

Новата школска година е на самиот праг, а меѓу бројните првачиња оваа година е и принцот Џорџ најстарото дете на...