среда, 29 август 2018

Македонија

Ова е првата сопруга на Раде Шербеџија: Се венчале на 23 години, а причината поради која се развеле ќе ви го скрши срцето (ФОТО)

Жените отсекогаш мислеле дека е привлечен, а неговата прва сопруга, белерината Иванка Цероваќ многу ја сакаше. Раде...
Живот и стил

Бура од емоции: Ова девојче за роденден доби само кутија со писмо, а плачеше од среќа- причината ќе ве разнежни и вас (ВИДЕО)

Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа вика:...
Останати спортови

Мојата вера не ни дозволува да славиме роденден: Славната тенисерка ги изненади фановите со изјавата пред првиот роденден на ќерката

Ќерката на тенисерката Серена Вилијамс, оваа недела ќе ја наполни својата прва година, но тениската легенда нема...
Занимливости

Нема да им поверувате на сопствените очи: 16 фотографии кои докажуваат дека сликите на социјалните мрежи често се бесрамна лага

Многумина луѓе преку социјалните мрежи го откриваат својот приватен или јавен живот, а со тоа покренуваат и лавина...
Познати

Еве зошто ни беше омилен на сите: Да се потсетиме како Ванчо раскажува за “местенката“ што му ја направиле колегите (ВИДЕО)

Со овој дел од емисијата „Еден на еден“, ќе сфатите зошто Ванчо Петрушевски беше еден од омилените. Секогаш подготвен...
Вести

УМС ВМРО-ДПМНЕ Битола: Градоначалничката Петровска да си даде оставка бидејќи не го исполни предизборното ветување за повеќе зеленило

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Битола направи „пикник во една од многуте разеленети површини во Битола“,...