сабота, 25 август 2018

Општини

Младите битолчани до градоначалничката Петровска: До каде е полигонот во Битола кој го ветувавте пред да стапите на функција?

До каде е полигонот за полагање на возачки испити, ја прашуваат младите битолчани градоначалничката на општина...
Општини

Денови до референдум се бројат, списоци за вработување се кројат: Општина Кисела Вода ќе потроши 300 илјади евра за нови вработувања

Нема крај на масовните вработувања во државната и општинската администрација во ек на реферндумска кампања. На...
Вести

Мицкоски до Заев и СДСМ: Бидејќи зборувате за лицемерие, лицемерие е кога сте опозиција да им кажете на лозарите дека ќе имаат загарантиран откуп, а кога сте премиер да бегате од тие ветувања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во гостувањето во вестите на Телевизија Телма одговори на прозивките...
Вести

Мицкоски: Буџетските пари за кампања да одат за ново училиште, како партија самите на граѓаните ќе им ја презентираме содржината на ова капитулантско дело

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, во своето гостување во вестите на телевизија Телма истакна...