вторник, 21 август 2018

Вести

Јанушев: Како власта крати милиони евра за кампања за референдумот без ребаланс, дали однапред ќе се знаат кои ќе ги добиваат парите

Генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ, Игор Јанушев во денешното интервју дадено за вестите на Канал 5 телевизија...
Вести

Здравството е во колапс- наместо грижа за здравјето на прилепчани, Филипче води грижа за задоволување на апетитите на блиските соработници до власта

Иако од СДСМ ветуваа здравство по европски стандард, бесплатно болничко лекување, 100.000 денари плата за докторите,...